Skip to main content

Boka här eller ring 0418-208 00 för tidsbokning!

Nyheter

Nyhetsbrev November 2014

Hej,

många tenderar att vänta på att söka hjälpa för besvär i rygg och nacke tills det gör riktigt ont och de har svårt att utföra sina vardagliga uppgifter. Känner du igen dig? Vi försöker uppmuntra våra patienter att komma till oss för behandling i förebyggande syfte eller som ”underhållande service”.

För dig som fick behandling senast i maj 2014 erbjuder vi därför 20% rabatt på en återbesökstid till en av våra naprapater.
(Uppge 1000milaservice när du bokar) erbjudandet gäller under november månad!

Har du någon gång funderat på hur du står? Många har en tendens att lägga tyngdpunkten bak på hälarna samt låser sträckta knän, vilket belastar meniskerna mycket och orsakar att svanken ökar i ländryggen. En så enkel sak som att ändra tyngdpunkten till mitt på foten och böja lätt på knäna förbättrar din hållning och minskar ländryggsproblem.

Ha en härlig november!
Önskar
Cecilia, Annika, Susan och Mirjana